Mar 25, 2026 Ostavi poruku

API 5L X52 ERW cijev

info-292-172info-290-174

API 5L X52 ERW cijev

Osnovni pregled

API 5L X52 ERW (Electric Resistance Welded) cijevje linijska cijev od ugljičnog čelika srednje-će čvrstoće koja se široko koristi u sistemima za prijenos nafte i plina. Oznaka "X52" označava minimalnu granicu tečenja od52.000 psi (359 MPa), što ga čini jednom od najčešćih klasa za kopnene sabirne i transportne cjevovode koji rade pri umjerenim pritiscima.

Ime Objašnjenje

Part Značenje
API Američki institut za naftu
5L Specifikacija za cevovodne cevi koje se koriste u sistemima cevovodnog transporta
X52 Oznaka razreda – "X" označava klasu cjevovoda, "52" predstavlja minimalnu granicu tečenja u ksi (52.000 psi / 359 MPa)
ERW Električni otporni zavareni – cijev formirana od čeličnog kotura i zavarena uzdužno bez dodatnog metala

Ključne karakteristike

Feature Opis
Jačina tečenja (min) 359 MPa (52.000 psi)[citiranje:2, citat:9]
Vlačna čvrstoća (min) 455-460 MPa (66.000-66.700 psi)[citiranje:2, citat:9]
Manufacturing Electric Resistance Welded (ERW) – visoko{0}}proces zavarivanja
Raspon veličina (ERW) 21,3 mm do 609,6 mm (1/2" do 24") OD [citiranje:4, citat:5, citat:6]
Wall Thickness 1,8 mm do 19,1 mm (raspored 10 do 160, STD, XS) [citiranje:4, citat:5]
Dužina 3 m do 18 m (prilagodljivo) [citiranje:5, citat:8]
Nivoi specifikacije proizvoda PSL1(standardni) iPSL2(poboljšano) [citiranje:2, citat:7, citat:9]

Hemijski sastav

PSL1 (max %) [citiranje:2, citat:5, citat:9]

Element Specifikacija Bilješke
ugljik (C) 0,28% max Viši od nižih razreda za povećanu čvrstoću
mangan (Mn) 1,40% max Pruža snagu i otvrdnjavanje
silicijum (Si) 0,40% max Deoksidator
fosfor (P) 0,030% max Kontrolisana zavarljivost
sumpor (S) 0,030% max Kontrolisano za čvrstoću

PSL2 (max %) [citiranje:2, citat:9]

Element Specifikacija Značaj
ugljik (C) 0,24% max Bolja zavarljivost od PSL1
mangan (Mn) 1,40% max  
silicijum (Si) 0,40% max  
fosfor (P) 0,025% max Stroži od PSL1
sumpor (S) 0,015% max 50% smanjenje u odnosu na PSL1; kritično za žilavost i HIC otpornost
vanadijum (V) 0,10% max Mikro{0}}legiranje za rafiniranje zrna
niobij (Nb) 0,05% max Mikro{0}}legiranje za snagu
titanijum (Ti) 0,04% max Mikro{0}}legiranje za rafiniranje zrna

*Napomena: Ukupan sadržaj mikro-legirajućih elemenata (Nb+V+Ti) ne prelazi 0,15% .*

Mehanička svojstva

Nekretnina PSL1 zahtjev PSL2 zahtjev
Jačina tečenja (min) 359 MPa (52.000 psi) [citiranje:2, citat:9] 359 MPa (52.000 psi)
Snaga tečenja (maks.) Nije navedeno 531 MPa (77.000 psi)[citiranje:2, citat:9]
Vlačna čvrstoća (min) 455-460 MPa (66.000 psi) [citiranje:2, citat:9] 455-460 MPa (66.000 psi) [citiranje:2, citat:9]
Vlačna čvrstoća (maks.) Nije navedeno 600-760 MPa (87.000-110.000 psi)[citiranje:2, citat:9]
Odnos-prema-zateznosti Nije navedeno 0,93 max[citiranje:2, citat:9]
Izduženje Po API 5L tablici (zavisi od debljine zida) Po API 5L tablici
Tvrdoća Nije navedeno Manje ili jednako 250 HV10 (kiselo: manje ili jednako 248 HV10)

Poređenje ocjena

Ocjena Jačina tečenja (min) Vlačna čvrstoća (min) Relativna snaga u odnosu na X52 Tipična primjena
B 245 MPa (35 ksi) 415 MPa (60 ksi) -32% Nizak{0}}pritisak, komunalije
X42 290 MPa (42 ksi) 415 MPa (60 ksi) -19% Sabirne linije, distribucija
X46 317 MPa (46 ksi) 435 MPa (63 ksi) -12% Srednji{0}}pritisak
X52 359 MPa (52 ksi) 455-460 MPa (66 ksi) Osnovna linija Prenos, prikupljanje, proces
X56 386 MPa (56 ksi) 490 MPa (71 ksi) +8% Prijenosni cjevovodi
X60 414 MPa (60 ksi) 517 MPa (75 ksi) +15% Prenos visokog{0}}pritiska
X65 448 MPa (65 ksi) 531 MPa (77 ksi) +25% Visok{0}}pritisak, na moru

*X52 se često opisuje kao "prijelazni stepen" između sistema za prikupljanje niskog-pritiska i prijenosnih cjevovoda visokog-pritiska, nudeći odličnu ravnotežu čvrstoće, zavarljivosti i cijene .*

Dimenzionalne tolerancije

Parametar Raspon veličina Tolerancija Izvor
Vanjski prečnik (OD manji ili jednak 168,3 mm) - ±0.75%  
Vanjski prečnik (OD 219,1-273,1 mm) - +1.6mm, -0,4 mm  
Vanjski prečnik (OD 323,9-610 mm) - +2.4mm, -0,8 mm  
Wall Thickness - Po API 5L tablicama rasporeda  
Dužina - +100mm / -0mm (fiksne dužine)  

Dostupnost veličina:ERW proces obično proizvodi X52 cijevi do24-26 inča (610 mm)OD [citiranje:4, citat:5, citat:6]. Veći prečnici zahtevaju proizvodnju LSAW ili SSAW.

Zahtjevi za testiranje

Test Type Svrha Primjenjivost
Chemical Analysis Provjerite sastav prema ograničenjima API 5L Po toploti
Test zatezanja Potvrdite popuštanje i vlačnu čvrstoću Po lotu
Test spljoštenja Provjerite duktilnost Obavezno
Test savijanja Provjerite integritet zavara Obavezno
Hidrostatički test Provjera integriteta pritiska Svaka cijev
NDT (ultrazvučna/vrtložna struja) Kontrola zavarenih šavova Standardna praksa
Test na udar (Charpy V-zarez) Niska{0}}žilavost pri niskim temperaturama Samo PSL2[citiranje:1, citat:9]
Testiranje tvrdoće Provjerena usluga PSL2 (kiseli servis)

Napomena:Istraživanja pokazuju da su Charpyjeve vrijednosti udara bešavne cijevi općenito veće od ERW cijevi zbog metalurških faktora kao što su veličina zrna, nemetalne inkluzije, raslojavanja i mikrostrukture.

Uobičajene aplikacije

Aplikacija Opis
Prenos nafte i gasa Srednji{0}}cjevovodi za sirovu naftu i prirodni plin [citiranje:5, citiranje:9]
Linije za prikupljanje prirodnog plina Povezivanje bunara sa objektima za preradu
Mreža za prijenos vode Opštinski i industrijski vodovodi velikih{0}}prečnika
Industrijski procesni cjevovodi Rafinerije, hemijska postrojenja, proizvodnja električne energije
Linije za prikupljanje i protok Upstream naftne i plinske operacije
Strukturne primjene Namještaj, prozori, dovratnici, zgrada, mostovi, mehanički

PSL1 naspram PSL2: ključne razlike za X52

Feature PSL1 PSL2 Značaj
Ugljik (C) max 0.28% 0.24% Bolja zavarljivost, niža tvrdoća HAZ
Sumpor (S) max 0.030% 0.015% 50% smanjenje– kritično za žilavost i HIC otpornost
Fosfor (P) max 0.030% 0.025% Poboljšana žilavost i zavarljivost
Snaga prinosa Min Min i Max (359-531 MPa) Sprječava materijale koji su pre-čvrsti
Zatezna čvrstoća Min Min i Max (455-760 MPa) Osigurava konzistentna mehanička svojstva
Omjer prinosa (Y/T) Nije navedeno Manje ili jednako 0,93 Osigurava adekvatnu duktilnost
Ispitivanje uticaja Nije potrebno Obavezno Garantuje otpornost na niske{{0}temperature [citiranje:1, citat:9]
Kontrola tvrdoće Nije navedeno Manje ili jednako 250 HV10 (kiselo: manje ili jednako 248 HV10) Neophodan za aplikacije kiselih usluga
NDT zahtjevi Standard Strožije Bolja detekcija kvarova
Tipična upotreba Opći servis Kritičan servis, kiseli servis, niska temperatura  

Ključne prednosti

Prednost Opis
Optimalna ravnoteža Nudi najbolju ravnotežu snage, zavarljivosti i cijene među klasama API 5L
Veća snaga od stepena B 47% veća granica tečenja od razreda B (359 MPa naspram . 245 MPa)
Isplativo- Ekonomičniji od viših razreda kao što su X60 ili X65 za primjene umjerenog pritiska
Odlična zavarljivost Kontrolisana hemija osigurava dobru zavarljivost na terenu
Široka dostupnost Na zalihama širom svijeta u uobičajenim veličinama i rasporedima [citiranje:5, citat:6]
Dual Certification Često dvostruko-certificiran sa ASTM A53 Grade B za opće primjene cjevovoda
PSL2 opcija Dostupno za kritične usluge koje zahtijevaju zagarantovanu otpornost na niske-temperature i otpornost na kiseli servis

Važna razmatranja

1. Ograničenja veličine

ERW proizvodnja za X52 obično je ograničena na24-26 inča (610 mm) OD[citiranje:4, citat:5, citat:6]

Veći prečnici zahtevaju proizvodnju LSAW ili SSAW

2. PSL1 vs. PSL2 odabir

PSL1: Pogodno za opće usluge, vodovodne mreže, ne-kritične aplikacije

PSL2: Potreban za nisku{0}}uslugu na niskim temperaturama, kiselu uslugu (H₂S okruženja), regulirane cjevovode (FERC, DOT) i kritične aplikacije [citiranje:7, citiranje:9]

3. Slova sufiksa toplinske obrade (PSL2)

N: normalizirano (X52N)

M: Termomehanički valjani (X52M)

Q: kaljeno i kaljeno (X52Q)

4. Ekvivalentne ocjene

ISO 3183: L360

GB/T 9711: L360

EN 10208-2: L360NB/MB

5. Opcije premaza

crno (golo): Standardna završna obrada glodala

FBE (Fusion Bonded Epoxy): Zaštita od korozije

3LPE (3-slojni polietilen): Zakopani cjevovodi

Epoxy katran ugljena: Zaštita{0}}za teške uslove rada

Lak za premaz/ulje protiv -rđe: Privremena zaštita

6. Certifikat o ispitivanju mlina

Obično se pruža kaoEN 10204 Tip 3.1Bsa punim rezultatima testa

Dostupna{0}}inspekcija od strane SGS, BV, Lloyds

7. Pravi-svjetski performansi

Komparativna studija iz 2024. godine otkrila je da su Charpyjeve vrijednosti udara bešavnih cijevi općenito veće od vrijednosti ERW cijevi zbog metalurških faktora kao što su veličina zrna, nemetalne inkluzije, raslojavanja i mikrostrukture

Rezime

API 5L X52 ERW cijevje najčešća cijev srednje{0}}vrste, koja predstavlja "slatku tačku" između sistema za prikupljanje niskog-pritiska i prijenosnih cjevovoda visokog{2}}pritiska. Sa minimalnom granom tečenja od52.000 psi (359 MPa)– otprilike47% više od razreda B– nudi odličnu ravnotežu čvrstoće, zavarivosti i cijene za širok raspon primjena na cjevovodima.

Dostupan u prečnicima od21,3 mm do 610 mm (1/2" do 24")sa debljinama zidova od1,8 mm do 19,1 mm, X52 ERW cijevi se proizvode korištenjem -procesa visokofrekventnog zavarivanja koji osiguravaju dosljedan kvalitet i tačnost dimenzija [citiranje:4, citat:5]. Specifikacija nudi dva nivoa kvaliteta:

PSL1: Standardni kvalitet za opću uslugu cjevovoda

PSL2: Poboljšani kvalitet sa obaveznim testiranjem na udarce, strožijim hemijskim kontrolama i maksimalnim ograničenjima čvrstoće za kritične primjene koje zahtijevaju otpornost na niske{0}}temperature ili otpornost na kiselu upotrebu

Uobičajene aplikacije uključuju:

Cjevovodi za prikupljanje nafte i plina na kopnu

Srednji{0}}prijenos plina (do 80-100 bara projektnog pritiska)

Proizvedena voda i višefazni protočni vodovi

Cjevovodna stanica i terminalni cjevovodi

Vodovodne mreže i konstrukcijske primjene

Prilikom naručivanja navedite:API 5L, klasa X52, [PSL1 ili PSL2], ERW, veličina (OD x WT), dužina, završni obrada .

Pošaljite upit

whatsapp

Telefon

E-pošte

Upit